Sarunas par kino un dzīvi “ĀRPUS KADRA”

Vieta: PEGAZA PAGALMA VIESISTABA (Kuršu iela 20, Liepāja)
Datums: 19.APRILIS, 2023.
Ieeja pasākumā: no plkst. 18:00
Pasākuma sākums: plkst. 19:00

PEGAZA PAGALMA viesistaba ielūdz uz jaunu pasākumu ciklu – sarunas par kino un dzīvi “Ārpus kadra”, kurā ar apmeklētājiem satiksies latviešu kino klasika, mūzika un kāds īpašais viesis. Šī cikla pirmā notikuma centrā latviešu kinofilma “Mirāža” un viens no galvenās lomas atveidotājiem, aktieris Mārtiņš Vilsons

Pasākuma laikā būs iespēja redzēt filmas “Mirāža” fragmentus un dzirdēt Mārtiņa Vilsona stāstījumu gan par šo filmu, gan par tajā ietvertajām tēmām. Tā būs lieliska satikšanās un sarunas par dzīvi iekš kino un ārpus tā, piedaloties ikvienam klātesošajam. Pasākumu vadīs Maija Kalniņa.

Kino nav iedomājams bez mūzikas un to  klātesošajiem dāvās mūziķi Edgars Jānis Kārkliņš un Normunds Kalniņš, satiekoties klavieru un saksofona skaņām, “Ārpus kadra” skanēs mūzika, kurai par iedvesmu kalpojis kino. 

“Mirāža” ir 1983. gadā uzņemta detektīvfilma trīs sērijās. Filmas režisors – Aloizs Brenčs. Filma veidota pēc amerikāņu rakstnieka Dž. H. Čeiza romāna “Visa pasaule kabatā” motīviem. Filmas darbība noris 20.gadsimta 70.gados, kādā no ASV dienvidu štatiem. Pieci sabiedrības atstumti cilvēki izdara laupīšanu: nolaupa automašīnu ar seifu, kurā atrodas 3 miljoni dolāru. Laupīšanu izdara par profesionālu laupītāju kļuvušais Morgans, netīra kara veterāns, asiņainu soda ekspedīciju dalībnieks Bleiks, itāliešu emigrants Džipo, bijušais bokseris Kitsons un jauna sieviete Džinnija Gordone, kuras tēvs izdarījis pašnāvību, atstādams meitu bez iztikas līdzekļiem. Taču “mirāža” ātri gaist.

Mārtiņš Vilsons šajā filmā atveido bijušo bokseri Kitsonu. Tā ir aktiera pirmā kinoloma.

Pirms un pēc pasākuma darbosies bārs.