Maras muiža aicina uz trešo koncertu “Arpa Sola” ciklā “MarKabe”. Tajā skanēs klasika un latviešu komponistu skaņdarbi arfai solistes Dārtas Tisenkopfas priekšnesumā.
Pirms un pēc pasākuma ikvienam apmeklētājam būs iespēja aplūkot nesen atrestaurēto Maras muižu, kas atrodas Turlavas pagastā Kuldīgas novadā. Muižas kungu pils ir celta 1750. gadā, kā tipiska baroka ēka ar apaļo mezonīnu. Unikāla ir ne tikai līdz mūsdienām saglabājusies baroka laikmeta ēka, bet arī senie livonijas laika pamati ar velvētām pagraba telpām. Līdztekus lieliskam koncertam, jums būs iespēja izbaudīt gan autentiski saglabāto kungu māju ar senu parku, gan civilizācijas neskarto apkārtni, baudot tipisku Latvijas ainavu un muižas romantiku.
Digitāla ekskursija pa Maras muižu atrodama šeit: https://www.marasmanor.info/
Ieejas maksa pasākumā 12,00 EUR (cenā iekļauta arī glāze šampanieša).
Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums veikt rezervāciju, zvanot pa telefonu 26376974.
Projektu atbalsta VKKF Kurzemes programma

Karikatūru mākslinieks Gatis Šļūka radījis otru kultūrjomas atbalstošajai kampaņai Kultūru VAIG?!? veltītu karikatūru, ironiskā veidā atspoguļojot sabiedriskās ēdināšanas un kultūras jomā saskatāmos, nevienlīdzīgos pulcēšanās ierobežojumus.

Plašāk lasi:

https://www.diena.lv/raksts/kd/zinas/karikaturists-gatis-sluka-kampanas-_kulturu-vaig_-karikatura-pievers-uzmanibu-nevienlidzigajiem-pulcesanas-ierobezojumiem-14247023

Ar VKKF Latvijas valsts mežu Kurzemes kultūras programmas finansiālu atbalstu kultūrvēsturiski izzinošā cikla “MARKABE” trešais pasākums notiks 22. augustā plkst. 18:00 Maras muižā.

Vasaras baroka open air koncertā skanēs A. Vivaldi, J. S. Baha, T. Albinoni, J. F. Faša, Dž Torelli, J. V. Hertela un J. B. G. Nerudas koncerti trompetei ar stīgu kvarteta un klavesīna pavadījumu. Kā solisti koncertā uzstāsies trompetisti Jānis Ivuškāns un Mārtiņš Zujs. Stīgu kvarteta sastāvā būs Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi – vijolnieces Ērika Hrustaļova, Annija Endija Kolerta, altiste Baiba Bergmane, kontrabasists Raitis Eleris. Savukārt klavesīna virtuozos pavadījumus atskaņos Edgars Tomševics.

Plašāk lasi : irliepaja.lv

 

25. jūlijā vienā no pilsētas jaunajiem, radošajiem kvartāliem – Juliannas pagalmā ( Friča Brīvzemnieka 7 ), norisināsies radoša dzīvesstila aktivitātes pēcpusdienas garumā  “Get Up, Let’s GRŪV!”, aicinot pilsētniekus un tās viesus ļauties vasaras noskaņai, fanka, regeja, svinga un soula mūzikai, street food baudīšanai un radošām aktivitātēm.

“Get Up, Let’s GRŪV!” mērķis ir pasākuma apmeklētājiem piedāvāt daudzveidīgas, radošas un kvalitatīvas brīvdienu atpūtas iespējas, iesaistot un atspoguļojot vietējo, Juliannas pagalma iemītnieku un uzņēmēju, piedāvājumu. Pasākuma kulminācija gaidāma vakarā plkst. 21.30 brīvdabas koncertā, uzstājoties spridzinošajam Ralfam Eilandam kopā ar Liepaja Music Orchestra jeb LMO Jāņa Ivuškāna vadībā.

Plašāk lasi : ŠEIT 

Organizācija “Liepaja Music” sadarbībā ar Liepājas uzņēmējiem no jūlija līdz augustam aicina izbaudīt nebijušu brīvdienu piedāvājumu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem – “Sajūtu viļņi Liepājā”.

Šī vasaras pasākumu kopa sastāvēs no četrām, dažāda rakstura pilsētas iepazīšanas, atpūtas un izklaides norisēm, kuru laikā piedzīvot vēl nebijušas sajūtas un pieredzi starp debesīm un diviem krastiem, tieši Liepājas ezerā.

Kā pirmā piedāvājuma sadaļa ir izbrauciens ar katamarānu un izzinoši radoša ekskursija bērniem kopā ar vecākiem –  KAS MĀJO LIEPĀJAS EZERĀ? Otrā – LIEPĀJA GARŠU SAJŪTĀS piedāvās izmeklēti izsmalcinātu gastronomiskā baudījuma pieredzi no labākajiem pilsētas restorāniem – piecu lielisku vakaru ietvaros. Trešā ir klausītāju iemīļotie “LIEPAJA LAKE MUSIC” koncerti uz ūdens, piedaloties pašmāju popularitāti un atpazīstamību ieguvušiem mūziķiem. Savukārt ceturtā LIEPĀJA LAIMES SAJŪTĀS piedāvās izbaudīt kvalitatīvu atpūtu mājīgākajās Liepājas viesnīcās, izmantojot tikai “Sajūtu viļņi Liepājā” īpaši izdevīgo cenu piedāvājumu.

Ar plašāku informāciju par ikvienu no četrām piedāvājuma sadaļām iespējams iepazīties un biļetes iegādāties: ŠEIT

Kā arī jautājumu gadījumā aicinām zvanīt pa tālr: +371 26470868.

“Sajūtu viļņi Liepājā” norisi atbalsta Liepājas pilsētas pašvaldība.

Izbaudām vasaru un tiksimies “Sajūtu viļņos Liepājā“ !

Kultūras jomu izgaismojošās iniciatīvas “Kultūru VAIG?!?” ietvaros iznākusi otrā sarunu epizode kopā ar mūziķi, ģitāristu, mūzikas ierakstu un pasākumu producentu, vienu no nesen dibinātās “Pašnodarbināto mūziķu biedrības” iniciatoriem – Aivaru Hermani.

Saruna norisinājās mūziķa dzimtajā pilsētā Liepājā, kur ļaujoties sarunu biedru – organizācijas Liepaja Music pārstāvju un Hugo Puriņa rosinātajiem jautājumiem, Aivars Hermanis iezīmē gan savas personīgās pārdomas par pandēmijas atstātajām sekām uz kultūras centieniem funkcionēt, gan dalās sajūtās un viedoklī par jomas kontekstā valstī notiekošo: SKATIES ŠEIT

Iniciatīvas “Kultūru VAIG?!?” realizāciju atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Kultūru VAJAG!

Plašāk lasi : tvnet.lv

Viens no Latvijas vadošajiem  karikatūru māksliniekiem Gatis Šļūka iesaistījies kultūrjomas atbalstošajā kampaņā “Kultūru VAIG?!?”, radot īpašu, mākslinieciski kodolīgi formulētu autordarbu, kurā nedaudz pašironiskā, taču precīzā veidolā referē par mūziķu un mākslinieku centieniem adaptēties jomas ierobežotajos ietvaros.

Iniciatīvas “Kultūru VAIG?!?” mērķis ir radošā, izglītojošā, nedaudz pašironiskā un aizvien reālās situācijas atspoguļojošā veidā iezīmēt kultūrjomas pārstāvju jaunos ikdienas izaicinājumus un centienus pašrealizācijai ierobežojošo apstākļu ietvaros.

Līdz šim klajā nākusi pirmā sarunu epizode kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu, kurai drīzumā pievienosies arī saruna ar mūziķi, pasākumu un ierakstu producentu, leģendāro grupu “Opus” un “Remix” dalībnieku – Aivaru Hermani.

Iniciatīvas “Kultūru VAIG?!?” realizāciju atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Lai sekotu iniciatīvas Kultūru VAIG?!? aktualitātēm, aicinām iepazīties ar turpmāko informāciju organizācijas “Liepaja Music” sociālo kontu saturā –
FACEBOOK

INSTAGRAM 

kā arī Youtube KANĀLĀ 

Kultūru VAJAG!

Plašāk lasi: tvnet.lv

Vasaras koncertcikla “Liepaja Lake Music” sezonas atklāšana norisināsies 5. jūlijā plkst. 20.00, pirmoreiz uz peldošās skatuves Liepājas ezerā šosezon kāpjot harizmātiskajam un meistarīgajam ģitāristam, komponistam un aranžētājam – Mārcim Auziņam.

Mārcis Auziņš ir viens no Latvijā redzamākajiem un virtuozākajiem ģitāristiem, kurš savās koncertprogrammās izpilda oriģinālkompozīcijas, džeza klasikas pārlikumus un muzikāli brīvus, improvizatoriskus lidojumus, vienlīdz pārliecinoši un spilgti minētajos žanros atspoguļojot gan savu tehnisko meistarību, gan ģitāras plašās tembrālās un kvalitatīvās nianses.

Kā iepriekš informēts – 2020. gada jūlijā un augustā uz peldošas skatuves Liepājas ezerā labas mūzikas un vasarīgas atpūtas mīļotājiem tiks piedāvātas astoņas, stilistiski dažādas koncertprogrammas, piedaloties pašmāju popularitāti un atzinību guvušiem māksliniekiem.

Biļetes uz “Liepaja Lake Music” sezonas atklāšanu kopā ar ģitāristu Mārci Auziņu 10 – 15EUR apmērā iegādājamas bilesuserviss.lv.

“Liepaja Lake Music” norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Plašāk lasi : delfi.lv

 

Ar VKKF Latvijas valsts mežu Kurzemes kultūras programmas finansiālu atbalstu tiek uzsākts kultūrvēsturiski izzinošs pasākumu cikls “MARKABE”, kurš norisināsies divās unikālās Kurzemes vietās – Maras un Kabiles muižās.

Pirmais cikla pasākums notiks 4. jūlijā plkst. 19:00 Maras muižā ar vijolnieces Annijas Endijas Kolertas un ģitārista Mika Akota piedalīšanos. Mūziķu izpildījumā skanēs Šūberta, Bartoka, Debisī, Pjacollas un Villa Lobosa skaņdarbi.

Pirms un pēc muzikālā kamermūzikas priekšnesuma pasākuma apmeklētājiem būs iespēja aplūkot nesen restaurēto Maras muižu, kas atrodas Turlavas pagastā, Kuldīgas novadā. Muižas kungu pils ir celta 1750. gadā kā tipiska baroka ēka un ir viena no saglabātajām Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma liecībām. Savukārt, paralēli vēsturiskā mantojuma aplūkošanai un iepazīšanai, ikviens pasākuma apmeklētājs varēs baudīt arī muzikālo noformējumu vijolnieces Annijas Endijas Kolertas un ģitārista Mika Akota izpildījumā.

Pasākuma dalības maksa apmeklētājiem  – 10.00EUR apmērā ar iepriekšējo pieteikšanos zvanot pa tālr. +371 26376974 (vietu skaits ierobežots).

Plašāk lasi : ŠEIT 

Līdz ar ierobežojošo pasākumu mīkstināšanos attiecībā uz kultūras norišu iespējamību brīvā dabā, arī 2020. gada vasarā turpināsies nu jau par tradīciju kļuvušie un klausītāju iemīļotie vasaras koncerti Liepājas ezerā uz ūdens  – “Liepāja Lake Music”!

Jūlija un augusta mēnešos uz peldošas skatuves klausītājiem tiks piedāvātas astoņas, stilistiski dažādas koncertprogrammas, piedaloties pašmāju popularitāti un atzinību guvušiem māksliniekiem, tostarp – Mārcim Auziņam, Vestardam Šimkum, Aminatai, grupām “Saldās sejas”, “Keksi”, “Latvian Blues Band”, kā arī Liepājas jaunajiem mūziķiem – Mikam Akotam, Jānim Narkevicam un Edgaram Jānim Kārkliņam.

“Liepaja Lake Music” 2020. gada sezonas koncerti norisināsies svētdienu un trešdienu vakaros plkst. 20.00 vai 21.00. Pasākumu apmeklētāji ūdens ceļu no krasta uz peldošo skatuvi ezerā mēros ar katamarānu, laivu, vai plostu, tādejādi pasākuma piedzīvojumam piešķirot vēl lielāku piedzīvojuma un patiesa notikuma garšu.

Biļetes uz “Liepāja Lake Music” 2020. gada sezonas koncertiem (7-20EUR apmērā) pieejamas bilesuserviss.lv: ŠEIT

“Liepaja Lake Music” norisi atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Uz tikšanos “Liepaja Lake Music” koncertos!

Plašāk lasi: parmuziku.lv

Kultūras jomu atbalstošās un izaicinājumu atspoguļojošās kampaņas “KultūruVAIG?!?” ietvaros tiek laista klajā pirmā video sarunu epizode kopā ar mūziķi, dziedātāju, TV pārraižu vadītāju, sabiedriskā balsojuma “Gada Eiropas cilvēks Latvijā” titulantu un nesen dibinātās “Pašnodarbināto mūziķu biedrības” biedru  – Ralfu Eilandu!

Pirmā videocikla “KultūruVAIG?!?” epizode norisinājās maija mēneša noslēgumā, kad sarunas laikā tika pārcilāti jautājumi, kuri saistīti ar iespējām darboties kultūras jomā daļējā lieguma un ierobežojošo noteikumu ietvaros, centieniem noturēt radošu garu, veidiem, kā adaptēties un rast iespējas muzikālās darbības nodrošinājumam, un citus aktuālus šī brīža tematus.

Pilno “KultūruVAIG?!?” sarunu epizodi kopā ar Ralfu Eilandu iespējams noskatīties Youtube kanālā: ŠEIT

Epizodes radīšanā piedalījās – Hugo Puriņš (sarunu moderators), Indulis Pelnēns (video), organizācijas “Liepaja Music” radošā komanda – Irita Kalēja, Jānis Ivuškāns un Ieva Dzintare.

Iniciatīvas “KultūruVAIG?!?” realizāciju atbalsta Liepājās Kultūras pārvalde.

Kultūru VAJAG!

Plašāk lasi : ŠEIT 

 

Informējam, ka cikla “Iegleznoti mūzikā” brīvdabas koncerts “Tango ritmos” tiks realizēts iepriekš plānotajā laikā  – 2020. gada 16. jūlijā, plkst. 19.00  Liepājā, “Romas dārza” iekšpagalmā, Zivju ielā 3, sniedzot koncerta apmeklētājiem klātienes kultūras pasākuma piedzīvošanas iespēju ierobežotā apmeklētāju skaita apmērā!

Koncertcikla “Iegleznoti mūzikā” saturiskais veidols aizvien sevī ietver ideju par vizuālās mākslas un mūzikas savstarpējo sinerģiju, pievienojot vēl vienu šī brīža kultūrjomas pašvērtības stiprinošu aspektu – kultūras norises notikumu klātienē, bez patapinātās ekrānkultūras un attālinātības aspekta.

Koncertā “Tango ritmos” mūziķu – Artūra Novika (akordeons), Jāņa Ivuškāna (trompete), Ritvara Garozas (taustiņinstrumenti), Sanija Bondara (sitaminstrumenti) un Mārtiņa Zālītes (bass) izpildījumā būs iespēja dzirdēt pasaules tango mūzikas žanra zelta griezumu, tostarp –  Astora Pjacollas “Oblivion”, “Libertango”, “Cafe 1930” un citu autoru opusos. Koncerta pievienotās vērtības ietvaram der akcentēt arī izvēlētās norises vietas unikalitāti – Liepājas sirdi ietverošo, itālisku noskaņu caurstrāvoto “Romas Dārza” iekšpagalmu un iespēju ikvienam vakara apmeklētājam izbaudīt arī vizuālās mākslas izstāžu ekspozīcijas turpat klātesošās galerijas “Romas dārzs” zālēs. 

Biļetes uz koncertu “Tango ritmos” iespējams iegādāties biļešu paradīzes kasēs un internetā bilesuparadize.lv.

Koncertcikla norisi un realizāciju atbalsta Liepājas Kultūras pārvalde.

Plašāk lasi : ŠEIT 

Tieši dažas dienas pirms ārkārtas stāvokļa pasludināšanas, Liepājā sevi pieteica jauns muzikālais sastāvs “Liepaja Music Orchestra” jeb LMO, trompetista, pedagoga un aranžētāja Jāņa Ivuškāna vadībā. Neskatoties uz klātienes koncertu neesamību, LMO radis iespēju pirmā singla “ASNS” ieraksta izveidošanai, sadarbojoties ar vienu no spilgtākajiem, ārzemēs dzīvojošajiem, latviešu izcelsmes džeza trompetistiem – Konstantinu Jemeljanovu un šobrīd vairāk kā septiņu minūšu garā kompozīcija pieejama arī klausītājiem Youtube un Spotify kanālos!

“Liepaja Music Orchestra” ir kā likumsakarīga pēctecība Jāņa Ivuškāna iepriekšējai darbības jomai kā bigbenda vadītājam un arī šobrīd mūziķim dzīvojot vīzijā par profesionālu mūziķu sastāva vienību, tā vadību un regulāru dalību dažādu muzikālo žanru un sadarbības projektu ietvaros, tika izveidots vēl nebijis, projektu tipa sastāvs “Liepaja Music Orchestra”.

Kā sadarbības iecere tapusi arī pirmā singla “ASNS” ieraksts, sadarbojoties LMO-10 mūziķiem: Annijai Kolertai (vijole), Ērikai Hrustaļovai (vijole), Sarmai Gabrēnai (čells), Jānim Ivuškānam (trompete), Artūram Hrustaļovam (trombons), Edgaram Jānim Kārkliņam (saksofons), Kristenam Kupčam (ģitāra), Ritvaram Garozam (klavieres), Mārtiņam Zālītem (bass), Rūdolfam Kolertam (bungas), kopā ar ASV dzīvojošo, latviešu izcelsmes trompetistu – Konstantinu Jemeljanovu.

Singls “ASNS” pieejams “Liepaja Music” Youtube kanālā: ŠEIT
LMO Spotify kanālā: ŠEIT

Plašāk lasi: lsm.lv 

Lai veicinātu sabiedrības un kultūras cilvēku viedokļa atspoguļojumu, savstarpējo informētību un adekvātas izpratnes veidošanos par grūtībām, kopsakarībām un no tām izrietošajām sekām kultūras nozarē, uzsākta kampaņa “Kultūru VAIG?!?”!

Projekts tiks realizēts digitāli, un viens no iniciatīvas galvenajiem formātiem būs sarunu un diskusiju video cikls, kas būs skatāms Liepaja Music sociālajos medijos un kampaņas “KultūruVAIG?!?” “Youtube” kanālā.

Pirmajā jaunās iniciatīvas posmā devāmies Liepājas pilsētas ielās, kur uzrunāja nejaušus garāmgājējus un centāmies izdibināt dažādu paaudžu cilvēkos valdošās noskaņas un sajūtas par kultūras nepieciešamību tās daļējā deficīta un ierobežojošo noteikumu kontekstā.

Iniciatīvas mērķis ir radošā, izvērstā, izglītojošā, faktiskā stāvokļa atspoguļojošā un viegli pašironiskā veidā iezīmēt šodienas kultūrjomas pārstāvja jaunos “ikdienas” izaicinājumus.

Iniciatīva nosaukums “Kultūru VAIG?!?” aizgūts no vairumam cilvēkiem zināmā #maisiņšVAIG saukļa. Taču akcijas mērķis “nav trivializēt kultūrjomu līdz “maisiņšvaig” līmenim, bet gan, izmantojot jau asociācijās iesakņotu lielumu, vērst plašu sabiedrības uzmanību uz lietas nopietnību veselīgi pašironiskā formātā, vai tikpat labi mudināt uz dziļi filozofiskas atbildes meklējumiem: kultūrai – būt vai nebūt?”

Plašāk lasi : ŠEIT 

 

Kultūras nams “Wiktorija” Liepājā turpina ciklu “Straumē”, piedāvājot ļaudīm dažādas kultūras programmas interneta tiešraidēs.  Šoreiz sadarbojoties ar radošo apvienību “Liepaja Music” nedēļā pēc svētkiem – trešdien, 15. aprīlī, pulksten 19.00 lieli un mazi skatītāji visā pasaulē tiek ielūgti uz koncertizrādi bērniem “Mazās muzikālās pasakas”!

Muzikālā koncertizrāde īpaši veidota pirmsskolas un sākumskolas bērniem, lai tie kopā ar Liepājas teātra aktrisi Karīnu Tatarinovu un Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem – trompetistu Jāni Ivuškānu un perkusionisti Martu Kauliņu – klausītos pasakas un vienlaikus, ļaujoties asoicatīvajam vēstījumam, kopā dziedātu, muzicētu un iepazītu dažādus mūzikas instrumentus.

Biļetes tiešraides pieejai iegādājamas www.bezrindas.lv. 

Katram pircējam, kurš iegādāsies biļeti, tiks nosūtīta pieeja tiešraidei. Tādējādi izrādi par vienas biļetes cenu varēs vērot visi tie, kuri atrodas vienkopus – vienā dzīvesvietā.

Plašāk lasi : ŠEIT