Klāva Elsberga dzeja atdzimst Liepaja Music Orchestra un Tipas radītajā dziesmā “Es klusi”

Liepaja Music Orchestra kopā ar dziedātāju Tipa (Tabita Balode) klajā laiduši dziesmu “Es klusi”. Skaņdarbs ir daļa no šī gada sākumā radītā video stāsta “Elsbergs – divos naktī…”

Dziesma “Es klusi” ir jaunās dziedātājas Tipa un trompetista, aranžētāja Liepaja Music Orchestra mākslinieciskā vadītāja muzikāls kopdarbs, kura pamātā ir dzejnieka Klāva Elsberga teksts. Vēl pagājušajā gadsimtā radītā dzeja, kas izskan skaņdarbā “Es klusi”, ir ietērpta popmūzikai raksturīgās krāsās, radot sinerģiju starp autentiskumu un mūsdienām.

Skaņdarbs radīts pateicoties izglītojošam dzīvesstāstam par vienu no spilgtākajām 20. gadsimta 80. gadu dzejas dvēselēm, kas atspoguļots video stāstā “Elsbergs – divos naktī…”. Video ataino dzejnieka personību, viņa dzīves datus un daiļradi, aktualizējot latviešu literatūras un muzikālās kultūras mantojumu. Gan video stāsts, gan dziesma “Es klusi” uzrunā klausītāju tieši un atklāti, rosina domāt un vilkt paralēles ar pagātnes problēmas, kas saskatāmas arī mūsdienās.

Dziesmas audio ierakstā piedalījušies dziedātāja Tipa, trompetists Jānis Ivuškāns, taustiņinstrumentālists Ritvars Garoza, sitaminstrumentālists Pauls Ķierpe. Tā ir pieejama populārākajos straumēšanas servisos, kā arī dziesmai izveidotais videoklips, kurā redzami kadri no jau minētā video stāsta “Elsbergs – divos naktī…”, pieejams vietnē Youtube.

Dziesmas “Es klusi” video: https://youtu.be/1IPuykhYrUo

Dziesma “Es klusi” Spotify: https://open.spotify.com/album/0YVurSdccXWgq61QccRrNG