Viena no raksturīgākajām kvalitātēm trompetista, pedagoga un aranžētāja Jāņa Ivuškāna radošajā darbībā līdz šim bijusi lielu mērķu uzstādīšana muzikālo projektu iecerēs un atklāta nebaidīšanās uzsākt jaunas iniciatīvas “pilnīgi tukšās vietās”. Tā nu mūziķis turpina iesākto, šobrīd piesakot jaunu muzikālo sastāvu – “Liepaja Music Orchestra” jeb LMO!

“Liepaja Music Orchestra” ir kā likumsakarīga pēctecība “Melngaiļskolas Bigbendam”, kurš tika izveidots 2013. gada septembrī un līdz 2019. gada beigām to vadīja Jānis Ivuškāns. Savā pastāvēšanas laikā bigbends izcīnījis godalgotas vietas starptautiskos konkursos Vācijā, Šveicē, Beļģijā, Lietuvā, Polijā, Latvijā un spēja sevi pierādīt kā konkurētspējīgu un vērā ņemamu jauno mūziķu sastāvu profesionālās mūzikas vidē.

Liepaja Music Orchestra” ir kā likumsakarīga pēctecība Jāņa Ivuškāna iepriekšējai darbības jomai kā bigbenda vadītājam un arī šobrīd mūziķim dzīvojot vīzijā par profesionālu mūziķu sastāva vienību, tā vadību un regulāru dalību dažādu muzikālo žanru un sadarbības projektu ietvaros, tika izveidots vēl nebijis, projektu tipa sastāvs “Liepaja Music Orchestra”.

Jaunais orķestris gan idejiskā, gan tematiski nolasāmajā Liepaja Music – Liepaja Music Orchestra kopsakarībā turpmāk dosies līdzšinēji iesāktajā virzienā, klausītājiem piedāvājot vērienīgus populārās mūzikas, džeza un sadarbības projektu koncertus ar Latvijas vidē un ārzemēs dzīvojošiem māksliniekiem!

Neraugoties uz kultūrjomas sarežģīto situāciju pandēmijas kontekstā, kopš marta jaundibinātajam kolektīvam izdevies realizēt apskaužami daudz radošu projektu, tādējādi nodrošinot iespēju jomas pārstāvjiem nepārtraukt savu radošo darbību, kā arī turpināt piedāvāt kvalitatīvas mūzikas cienītājiem saistošu saturu ne tikai Liepājas, bet visas Latvijas ietvaros. Starp realizētajiem projektiem ir debijas singls “ASNS”, svinga koncertprogramma, dalība divos “LIEPAJA LAKE MUSIC” cikla koncertos kopā ar Aminatu, Ralfu Eilandu, 2020. gada nogalē dziesmas “Only Wish” ieraksts kopā ar Tabitu Balodi, taču vērienīgākajam no tiem esot augustā realizētajam dziesmas “Soulfulman” ierakstam un video klipa kopprojektam ar mūziķi Ralfu Eilandu.

R.Eilanda un liepājnieku sadarbība aizsākusies jau iepriekš, taču “Soulfulman” oriģināldziesmas un video klipa veidošana ir vēl nebijis projekts, kurš ļāvis izskanēt ne tikai jaundibinātajam LMO sastāvam, bet Latvijas mūzikas lielkartē iezīmēties arī vēju pilsētai. Dziesma guvusi plašu rezonansi Latvijas profesionālās mūzikas vidē, gūstot kvalitātes izvērtējumu un esot izvirzītai “Zelta Mikrofons” balvai nominācijā “Elektrum Gada dziesma 2020” kategorijā.

Plašāk par “Liepāja Music Orchestra” (LMO) aktivitātēm un koncertiem uzzināsi sekojot līdzi jaunumiem sociālo kontu, vai mājaslapas
KONCERTI UN PASĀKUMI un JAUNUMI sadaļās.

Tiekamies LMO koncertos klātienē!