Ar pasākumu Padures muižā tiek uzsākta projekta “Pastaigas cauri gadsimtiem” īstenošana

Padures_muiza_25.07.2021_fin_facebook_3

25. jūlijā plkst. 16:00 Padures muižā notiks pirmais projekta “Pastaigas cauri gadsimtiem” pasākums, kurā piedalīsies virtuozais čella meistars Ēriks Kiršfelds, enerģētiskais ģitārists Miks Akots un aktieris, režisors Ēriks Vilsons.

Pasākums Padures muižā būs kā muzikālas pastaigas cauri gadsimtiem barokāli svinīgā, klasicistiski estētiskā, impresionistiski gaistošā un mūsdienīgi reālistiskā noskaņā. Tā būs iespēja sajust gleznaino Kurzemes auru Padures muižā, baudīt lielisku mūziku čella virtuoza Ērika Kiršfelda, harizmātiskā ģitārista Mika Akota izpildījumā un tēlaini izteiksmīgus literatūras citējumus aktiera, režisora Ērika Vilsona interpretācijā.

Koncerta programmā J. S. Baha, E. Villalobuša, M. de Faljas, K. Debisī, A. Viņicka, Ņ. Koškina, M. Akota un citu komponistu mūzika. Tas notiks uz muižas dārza terases un apmeklētāji varēs baudīt muižas parku, kā arī Smilškalnu vīnu. Visa peļņa tiks novirzīta muižas atjaunošanai.

Ēriks Kiršfelds ir viens no vadošajiem Latvijas čellistiem, par izcilu darbu ansamblī saņēmis Lielo Mūzikas balvu, ilgu laiku bijis viens no vijolnieka Gidona Krēmera izveidotā un vadītā orķestra Kremerata Baltica saimes, Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, Sinfonietta Amsterdam mūziķis.
Miks Akots šobrīd studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Ģitārspēli apgūst jau 11 gadus. Viņš piedalījies konkursos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Krievijā un ir vairākkārtējs konkursa “Gada ģitārists” uzvarētājs. 2015. gadā uzvarējis Latvijas Televīzijas rīkotajā akadēmiskās mūzikas izpildītāju konkursā “Radīti mūzikai”, kā arī ieguvis “Lielās mūzikas balvu 2018” par aizvadītā gada labāko koncertu “Dzimuši Latvijā”.

Padures muiža atrodas Kuldīgas novada Padurē un ir skaistākā no Latvijas klasicisma stila muižām, kurā ir saglabāti praktiski visi arhitektūras un interjera elementi. Pasākumi šajā vietā izceļas ar īpašu noskaņu un burvību. Padures muižā kopš 2015. gada notiek atjaunošanas darbi, kā arī dažādi kultūras un izklaides pasākumi. Muižas restaurācijai un atjaunošanai varat sekot Facebook.com/PaduresMuiza un Instagram/Padures_muiza

Nākošie projekta pasākumi notiks 1. augustā Maras muižā un 28. augustā Tāšu muižā.

Projektu atbalsta Kurzeme plānošanas reģions, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latvijas valsts meži